Utsatt | Vekstkraft: Hva må til for å sikre flere suksessfulle start-ups i Norge?

  • Rebel Sendes også digitalt

Dette arrangementet er utsatt, ny dato kommer.

Abelia inviterer til frokostmøte 9. desember der vi utforsker kjennetegn fra suksessfulle start-ups, og politikken de trenger for å lykkes.
 
Om frokostmøtet

Det er mye aktivitet i gründer-Norge for tiden. Det settes stadig nye rekorder i antallet nyetableringer av virksomheter i Norge, det bygges et stadig sterkere økosystem rundt bedriftene, og bare de siste årene har vi gått fra å etterlyse enhjørninger til at vi i 2021 har fått hele tre. Likevel er det mye som peker på at vi i Norge har en lang vei å gå for å bli like innovative som våre naboland.

Erlend Sierra fra McKinsey & Company rammer inn diskusjonene med å presentere hovedfunnene fra deres rapport: Winning formula: How Europes top tech start-ups get i right. Hvilke suksesskriterier er sentrale, hvem er posisjonert for å bli enhjørninger, og hvordan er rammevilkårene for virksomheter i Norge sammenlignet med andre land?

Vi samler oppstartsbedrifter, investorer og politikere for å diskutere hva som skal til for at Norge skal bli et enda bedre sted for å starte bedrift, og sikre gode rammevilkår for vekst.

Velkommen!

Program

 

08:00 – 08:30 | Frokost og mingling 

 

08:30 – 08:50 | Presentasjon av rapporten Winning formula, how Europes tech startups get it right 

  • Erlend Sierra, McKinsey & Company 

 

08:50 - 09:15 | Erfaringer fra norske oppstartsbedrifter og investorer 

  • Snorre Jordheim Myhre, Plaace
  • Vibeke Krohn, McKinsey & Company
  • Bjarne Lie, Verdane
  • Merete Nygård, Labotics  

 

09:15 – 09:35 | Hva vil partiene med gründerpolitikken? 

  • Linda H. Helleland (H)
  • Torgeir Knag Fylkesnes (SV)
  • Alfred Bjørlo (V)
  • TBC (AP) 

 

09:35 – 10:00 | Spørsmål fra salen og mingling 

Smittevern

Vi planlegger for at arrangementet avholdes uten restriksjoner. Abelia følger utviklingen vedrørende koronaviruset tett og rådene fra helsemyndighetene vil til enhver tid følges. Endringer vil derfor kunne komme på kort varsel. Påmeldte vil få beskjed om dette i separat kommunikasjon og ved eventuelt restriksjoner i antall deltakere vil vi prioritere deltakelse etter påmeldingstidspunkt. 

Lurer du på noe? Kontakt oss: