HR konferansen 2026
Velkommen til HR konferansen 2026
Geopolitisk uro, hybride trusler, teknologisk kappløp og kunstig intelligens endrer arbeidslivet raskere enn mange virksomheter rekker å omstille seg. Det handler ikke bare lenger om kultur, rekruttering og organisasjonsutvikling, men også om virksomhetens evne til å håndtere usikkerhet, bygge motstandskraft og gjennomføre endring og omstilling når teknologiutviklingen endrer seg fort.
På HR-konferansen 2026 samler vi Abelias medlemsbedrifter for å diskutere nettopp hva som kreves av ledelse i en tid preget av geopolitisk uro, raske teknologiske skifter og økende krav til omstilling.
Vi stiller sentrale spørsmål som:
- Hvordan bygger vi organisasjoner som står stødig i endring, og arbeidsplasser som mennesker ønsker å være en del av?
- Hvordan påvirker kunstig intelligens kompetansebehov, ledelse og organisasjonskultur?
- Hvilken rolle får HR når ny teknologi, sikkerhet og omstilling blir stadig viktigere.
Gjennom innlegg og praktiske eksempler vil konferansen gi deltakerne nye perspektiver på hvordan HR kan bidra som strategisk drivkraft i møte med høyere endringstakt og nye forventninger til ledelse.
Se mer om hvem som kommer nederst på siden!
Praktisk informasjon:
🗓️ Dato og tidspunkt: 17. November fra 11.00-17.00
📍 Sted: Grand Hotel, Karl Johans gt. 31, 0159 Oslo
💵 Pris for dagskonferansen: gratis for medlemmer i Abelia.
Pris for middagen: 1000 kr. eks. mva for medlemmer i Abelia
Programmet vil oppdateres fortløpende.
Kontaktpersoner
- Anders Dysvik
Anders Dysvik is Professor of Organizational Behavior at the Department of Leadership and Organizational Behavior, BI Norwegian Business School. He received his Ph.D. from BI Norwegian Business School. His work has been accepted for publication in journals such as Academy of Management Journal, Journal of Management Studies,Journal of Organizational Behavior, The Leadership Quarterly, Journal of Vocational Behavior, and Human Resource Management. He is one of two Norwegian Ambassadors to the HR Division of the Academy of Management and the Norwegian representative to the Collaboration for Cross-Cultural Research on Contemporary Careers (5C). He is an AssociateEditor of Human Resource ManagementJournaland German Journal of Human Resource Management andmember of the Editorial Board forAcademy of Management Learning and Education.
- Eirin Larsen
Eirin Larsen jobber med teknologistrategi, kunstig intelligens, kultur og kommunikasjon i Telenors globale teknologiavdeling. Hun er også styremedlem i Stiftelsen Fritt Ord og fast spaltist i E24.
Hun har lang erfaring fra mediebransjen, med bakgrunn fra NRK, Adresseavisen og Dagens Næringsliv. Hun har vært journalist, leder for sosiale medier og teknologikommentator, i tillegg til et innhopp i embetsverket i kommunikasjonsavdelingen ved Statsministerens kontor.
Larsen trives i skjæringspunktet mellom teknologi, medier og offentlighet, med særlig interesse for hvordan plattformer, algoritmer og KI påvirker tillit, journalistikk og samfunnsdebatt. Med erfaringene fra sosiale medier som bakteppe er hun opptatt av at vi ikke gjentar de samme feilene i møte med kunstig intelligens, og at teknologien utvikles ansvarlig, med mennesker i sentrum.
- Avtar Jasser
Avtar Jasser er grunnlegger og CEO i CatalystOne, et nordisk SaaS-selskap innen HR-systemer. Han har over 20 års erfaring med HR-teknologi og selskapsbygging, og har utviklet selskapet til en markedsledende aktør i Norden. Han flyttet fra India til Norge som 18-åring og er utdannet sivilingeniør fra NTNU i tillegg til master i ledelse fra BI. Før etableringen i CatalystOne jobbet han med strategi og forretningsutvikling i energibransjen.
- Paul Magnus Buvarp
Paul M. H. Buvarp er seniorforsker ved Forsvarets forskningsinstitutt, der han arbeider med desinformasjon, påvirkningsoperasjoner og kognitiv sikkerhet. Han har doktorgrad fra University of St Andrews, og skriver jevnlig i Aftenposten, Klassekampen, Samtiden og Vagant.
- Heidi Heltberg Gjelten
Heidi Heltberg Gjelten er seniorrådgiver ved Sikkerhetsledelse AS. Her har hun blant annet ansvar for personellsikkerhet og innsidetrussler. Hun har 20 års erfaring fra forsvaret og politiet. De siste 10 årene jobbet hun i PST, hvor hun også har sin ledererfaring i fra.
- Nils Brede Moe
Moe jobber med programvareprosessforbedring, smidig og global programvareutvikling, produktutvikling og hybridarbeid som sjefforsker i SINTEF Digital. Hans forskningsinteresser er knyttet til organisatoriske, sosiotekniske og globale/distribuerte aspekter. Hans hovedpublikasjoner inkluderer flere lange studier om selvledelse, beslutningstaking, teamarbeid og hybridarbeid. Han har også en tilleggsstilling ved Blekinge Tekniska Högskola, Sverige.
- Astrid Skaugseth
Astrid Skaugseth er bransjeleder for rådgivernæringen i Abelia, og jobber tett med flere av Norges ledende kunnskaps- og konsulentselskaper. Hun er en tydelig stemme i hvordan Norge skaper verdi fremover, og særlig i skjæringspunktet mellom offentlig sektor og privat næringsliv.
Astrid har tidligere vært COO for EY Norge og Nordics Sustainability Lead og senere CEO for SHE Conference.
- Øystein Eriksen Søreide
Øystein Eriksen Søreide er administrerende direktør i Abelia, og en ledende stemme på teknologi- og kunnskapsfeltet. Han er en etterspurt foredragsholder, særlig innen temaer som innovasjon i offentlig sektor, gründerskap, teknologi og omstilling. Med sin erfaring fra politikken, næringslivet, det offentlige og ideelle organisasjoner er han spesielt opptatt av kunnskaps- og teknologibedriftenes plass, betydning og rolle som problemløsere. Både i politikken, for folk og i samfunnet.
Før Øystein ble administrerende direktør i Abelia i 2019 var han bydelsdirektør i bydel Grorud, Helse- og sosialbyråd i Oslo (Høyre), markedssjef i flere NGO-er og O. Maustad & Søn AS. Han har utdanning innen sivilmarkedsføring, organisasjon og ledelse, i tillegg til at han innehar en rekke styreverv, blant annet i Oslo Business Region.